?iro i D?eko vode BiH na Svjetsko prvenstvo
Upisao armela u 01/04/2009 22:54:53

?iro je besmrtan. Bosna i Hercegovina u samo je pet dana dva puta pobijedila Belgiju i tako se pribli?ila odlasku na Svjetsko prvenstvo. Novu je pobjedu u eufori?noj atmosferi donio D?eko s dva pogotka.
Ostale vijesti
Kolone automobila slijevale su se u Zenicu i nakon samog po?etka utakmice, no za sve nije bilo mjesta na krcatom stadionu u Bilinom polju.

?irini ratnici u Zenici su jo? jednom porazili Belgijance, i to u samo pet dana. Edin D?eko opet je bio heroj, a ovaj put je dvaput zatresao mre?u Belgijanaca za kona?nih 2:1.
D?eko je doveo doma?ina u vodstvo u 12. minuti. Misimovi? je ubacio iz kuta, a njegov kolega iz Wolfsburga zabija glavom za vodstvo i euforiju na Bilinom polju. Tri minute kasnije D?eko je pove?ao vodstvo na 2:0 nakon ?to je lopta sretno do?la do njega poslije dugog vo?enja lopte Ibri?i?a.

?iro Bla?evi? u nekoliko je navrata dobivao ovacije, a '?iro majstore' odzvanjalo je stadionom u Zenici tijekom i posebno nakon utakmice.

Belgijanci su smanjili dvije minute prije kraja ?to je izazvalo malu paniku, no na kraju su bh igra?i predvo?eni ?irom Bla?evi?em tr?ali po?asni krug.

?panjolska je u Turskoj pobijedila 2:1 ?to BiH reprezentaciji daje veliku ?ansu za plasman na SP. Sada BiH ima ?etiri boda vi?e od Turaka koji jo? moraju na noge ?irinim ratnicima u Zenicu.